KURUMSAL

Hakkımızda

TURKNAS HOLDİNG’in temelleri 1978 yılında kurulan Aile Şirketi’ne dayanmaktadır.

Orhan Naslı İnşaat Taahhüt Ticaret Şirketi 1978 yılında kuruldu. Günün imkan ve koşullarında, ülkemizin ihtiyacı olan taahhüt ve yapı hizmetlerini karşılamak amacıyla, artan teknoloji ve ihtiyaçlarla birlikte gelişerek bugün Türkiye'nin önde gelen inşaat ve taahhüt firmaları arasındaki yerini aldı.

İnşaat Sektöründe hizmet vermek amacıyla 1986 yılında kurulan ikinci şirket, Ortaş İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ nin de gücünü yanına alarak, ülkemizin yoğun yatırımları ve iş imkanları dahilinde daha büyük ölçekli devlet yatırımlarına imza attı.

1996 yılında, özellikle makina imalatı ve çelik konstrüksiyon taahhütleri alanında çalışmak üzere kurulan Titaş İnş. Taah. Tic. ve İnş. Malz. Mak. İml. San. Ltd. Şti. ve yine günün yükselen trendini karşılayarak, halkımıza maksimum seviyede hizmet vermek anlayışı ile 1992 yılında S.S. Naskent Konut Yapı Kooperatifi’nin de kuruluşu ile daha büyük hedeflere ulaştı ve büyük başarılara imza attı.

İmalat sektörünün yanı sıra 1998 yılında Ortaş Metal Ltd. Şti. firması olarak her tip ve ebatta yerli ve yabancı boru, sac ve profil perakende ve toptan satışına başladı.

Milenyum ile birlikte faaliyet alanlarımızı özel sektöre hizmet verecek şekilde geliştirdik. Uygulama alanlarımıza; kamunun dışında özel sektöre de sanayi yapıları, ticaret merkezleri, şirket merkezi binaları başta olmak üzere, nitelikli konut projeleri ve zengin yaşam çevreleri ile çeşitli müstakil yapıların anahtar teslimi inşaatlarının yapılmasını ekledi.

2003 yılında tekstil sektörüne giriş yaparak, Ortaş Ev Tekstil Ür. Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile toptan ve perakende ev tekstil ürünleri satışı üzerine Türkiye’nin önde gelen firmalarının bayiliklerini aldı. Kendi markasını oluşturmaya gayret etti. Denizli’de bir çok imalathane ile anlaşarak üretim yaptırdı.

2005 yılında büyümenin gerekliliği olan “daha etkili yönetim yapısının oluşturulması” amacıyla, daha da kurumsallaşmak adına tüm kuruluş ve şirketlerin aynı çatı altında holding yapılanmasıyla toplanması için Orhan Naslı İnş. San. ve Tic. A.Ş. kuruldu. 

NASLI İnşaat Grubu özellikle üst yapı projeleri yapımcısı olarak uzmanlaştı, yüksek inşaat teknolojisi gerektiren uygulamalarındaki başarısı, proje yönetimindeki deneyimi, üstlendiği projeleri zamanında bitirme geleneği ve kaliteli işçiliğe verdiği önem sonucunda bugün iyi bir referans listesine sahip duruma geldi.

2007 yılında Libya devletinde faaliyete başlandı. Libya şubesi açıldıktan sonra, Orhan Libya Genel Müteahhitlik A. Ş.'ni de kurarak Libya Devletine taahhüt projeleri gerçekleştirmeye başladı.

Dış ticaret alanında faaliyet gösteren 2i Dış Ticaret ve Müşavirlik A.Ş., Proje geliştirme, tasarım ve kontrolü alanında çalışan Naslı İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve özel projelerin inşasında ve pazarlanması konularında hizmet veren Naskon İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bünyesine katıldı.

Ülke riskine maruz kalmak yerine, dengeli bir sözleşme portföyü oluşturarak riski eşit şekilde dağıtmak amaçlı 2010 yılında Orhan Naslı Rusya A.Ş. kurularak Moskova şubesi ve iştiraki açıldı. 

Farklı sektörlerde de yer alarak sektör riskini azaltmak amacıyla enerji sektörüne giren grubumuz 2011 yılında Çanakkale Ezine-Firazlı-Akçakeçili bölgesinde işletme ruhsatı alarak Jeotermal Enerji üretimi konusunda ilk yatırımına başladı.

Ülkemizde oluşan yeni şartlar ve iş imkanlarını araştırarak, EPDK lisansı almak ve enerji üreten ve dağıtan şirketleri denetlemek amacıyla Enerden Enerji Denetim A.Ş. iştiraki kurulmuştur. Aynı zamanda Kaman/Kırşehir bölgesi ile Bala-Beypazarı/Ankara bölgesinde tarım yatırımlarına hız verilmiş, Titaş Tarım ve Hayvancılık Ltd. Şti. kurulmuştur.

6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunun uygulamaya konulmasından sonra özellikle şehir merkezlerinde çağdaş ve konforlu yaşam alanları geliştirmek üzere NASLI Yapı Endüstri A.Ş. kuruldu.

2017 yılında Ürdün Haşimi Krallığı Devletinde sanayi yatırımları, maden ve inşaat işleri yapmak üzere JTC Inc. (Jordan Turkish Company) şirketi kuruldu. JTC şirketler grubu Ürdün’de maden ocakları ve nargile kömürü imalatının yanı sıra, serbest bölgede yerleşik Petra Inc. Şirketi ile meyve suyu paketlemesi ve ithalatı devam etmektedir. Aynı zamanda JTC Group of Companies birçok Avrupa markasının da Körfez ve Ortadoğu Bölgesi distribitörlüklerini ve mümessilliklerini elinde tutmaktadır.

2019 yılında bilgi toplumu hedefi ve bilginin emek kadar kıymetli bir değer olması bünyemize; MET HSE Teknik Denetim Eğitim Danışmanlık ve Mühendislik Anonim Şirketi’ni ve ACE Arabuluculuk Merkezi Danışmanlık Anonim Şirketi’ni kattı.

2020 yılında bünyemize katılan Anadolum Akaryakıt Madencilik şirketi ile toptan ulusal ve uluslararası akaryakıt sektöründe yer alan şirketimiz Esten Turizm Gıda İşl. Anonim Şirketi ile yurt genelinde TeaShop markası şemsiyesi altında cafeler olarak hizmet vermektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurulan Gnosch Trading LLC. şirketimiz Körfez bölgesinde yaş meyve sebze, işlenmiş et ürünleri, taze ve dondurulmuş gıda ithalatı ve ihracatı yapmaktadır.

Bugün, inşaat, turizm, tekstil, tarım, gıda, eğitim, denetim, danışmanlık, yazılım, lojistik, bilişim, hukuki arabuluculuk gibi farklı birçok sektöre ivme kazandıran bir güç olmak adına sağlam, dinamik yapımızla çalışıyor, projeler üretip uyguluyor, çağın gelecek vadeden iş kollarında araştırmalarımızı sürdürüyoruz.

Teknik ve idari kadrolarında uzman kişilerin yer aldığı TURKNAS HOLDİNG; tasarımda, üretimde, yapımda, montajda ve iş yönetiminde; kaliteyi, insani ilişkileri ve güven duygusunu ön planda tutmayı başarmış ve müşteri memnuniyetini kayıtsız şartsız oluşturmayı amaç edinmiştir.

Tamamladığımız her projede olduğu gibi, bugünden sonra da sürekli gelişimimizi sürdürerek, daha prestijli yapılara imza atmaya ve ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz.

Felsefemiz; kaliteli, ekonomik ve hızlı yapılar üreterek uzun vadede kalıcı olmak, üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak ve böylece “insanlığa kaliteli ve verimli mutluluk alanları” oluşturmaktır.

Biz, 1978 yılından bu yana, Türkiye'nin gelişimine ve büyümesine katkıda bulunmak adına çalıştığımız tüm sektörlerde daima güven, gelişim ve başarının bir neferi ve temsilcilerinden olduk. Bu günden sonrada aynı hassasiyetle görevimizi sürdüreceğiz.